Obróbka metali Wrocław

Na czym polega obróbka metali?

Obróbka metali polega na przekształceniu wybranej bryły czy powierzchni płaskiej, aby spełniała wymogi wymiarowe oraz kształtowe, zgodnie z przedstawionym projektem technicznym. W tym celu mogą być wykorzystywane różnego rodzaju urządzenia: szlifierki, frezarki, tokarki, wiertarki, gwintownice i wiele więcej. W zależności od potrzeb mogą być one sterowane numerycznie (CNC), co istotne jest w szczególności w przypadku niewielkich lub wielu identycznych elementów, jak i konwencjonalne, precyzyjnie obsługiwane przez wykwalifikowanego pracownika.

Obróbka metali Wrocław

Warto pamiętać, że obróbka metali to również prace wykańczające mające na celu poprawienie funkcjonalności oraz zwiększenie walorów estetycznych wybranego elementu. Można tego dokonać poprzez między innymi szlifowanie, np. otworów i wałków. W ten sposób wymiary oraz kształt zostaną jeszcze lepiej dopasowane do całej konstrukcji maszyny. Dzięki temu osiągnięta zostanie również optymalna chropowatość powierzchni. Obróbka metali jest bardzo szerokim zagadnieniem, w którym mamy wieloletnie doświadczenie.

Zastosowanie

W zależności od wykorzystanego urządzenia oraz metody obróbki powierzchni lub bryły metalowej można osiągnąć zróżnicowane rezultaty. Mogą powstać między innymi koła zębate, stożki, a także nawet części zamienne do zaawansowanych technologicznie linii produkcyjnych. W przypadku maszyn sterowanych numerycznie osiągnięta zostaje wysoka powtarzalność, jednocześnie zachowując dokładność każdego detalu oraz oszczędność finansową i czasową. Jest to doskonałe rozwiązanie dla każdego zakładu, który ceni sobie najwyższą jakość, nie rezygnując z przystępnych kosztów.

Co oferujemy w zakresie obróbki metali ?

Od początku działalności wrocławskiego zakładu Somet, specjalizujemy się w sprawnej oraz dokładnej obróbce metali, zgodnie z powierzonymi lub przygotowanymi przez nas projektami i dokumentacją. Podejmujemy się zarówno standardowych zleceń, jak i tych trudniejszych, wymagających jeszcze większego zwrócenia uwagi na każdy detal i dostosowania zróżnicowanego oprzyrządowania.

Współczesne zakłady produkcyjne zwracają uwagę przede wszystkim na najwyższą wydajność, jednocześnie nie zapominając o oszczędności na kosztach. Aby to osiągnąć wykorzystywane są specjalistyczne maszyny oraz taśmy technologiczne, których działanie opiera się na setkach niewielkich komponentów, indywidualnie dostosowywanych do przeznaczenia całego urządzenia. Ich wykonanie umożliwia obróbka metali, która dokonywana jest w naszym zakładzie. Dzięki zastosowaniu zróżnicowanego sprzętu konwencjonalnego oraz sterowanego numerycznie jesteśmy w stanie wykonać różnego rodzaju części składowe maszyn.

Jeżeli chcecie Państwo poznać szczegóły dotyczące naszego parku maszynowego zapraszamy na podstronę Park Maszynowy.

Filarem naszej pracy jest wysoka jakość obrabianych elementów. Dlatego też od 2015 roku jesteśmy certyfikowani przez firmę DEKRA Certification Sp. z o.o. w zakresie zarządzania jakością zgodnie z normą ISO 9001. Certyfikat ten jest przez nas cyklicznie odnawiany i jest zapewnieniem wysokich standardów ustalonych procesów i najwyższej jakości świadczonych usług.

Więcej o naszych certyfikatach na podstronie Certyfikaty.

Współpracujemy z działem utrzymania ruchu. Specjalizujemy się w produkcji małoseryjnej i jednostkowej. Dorabiamy części na podstawie wzorów tzw. inżynieria odwrotna.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów stałym odbiorcom oferujemy możliwość dostawy zamówionego towaru naszymi środkami transportu.

Zależy Ci na profesjonalnym doradztwie i wysokiej jakości obrobionych elementów metalowych?

W razie awarii chcesz aby zlecenie było wykonane w ciągu kilku godzin?
Dobrze trafiłeś! Zapraszamy do kontaktu.

Zapraszamy do galerii z naszymi realizacjami

Dotacje