Toczenie CNC Wrocław

Na czym polega toczenie?

Tego rodzaju obróbka skrawaniem odbywa się w dedykowanym oprzyrządowaniu znanym jako tokarka. Jest ona wyposażona w nóż tokarski (bądź nawet kilka noży), który odpowiada za właściwe dostosowywanie wymiarów oraz kształtów poszczególnych elementów zgodnie z powierzonymi lub przygotowanymi przez zakład projektami. Obróbka może odbywać się zarówno przy pomocy maszyn konwencjonalnych, jak i sterowanych numerycznie (CNC), czyli komputerowo.

Toczenie CNC Wrocław

Wyróżnia się takie metody toczenia, jak poprzeczne, kształtowe, kopiowe oraz wzdłużne - w zależności od wybranej techniki inaczej przedstawia się konstrukcja urządzenia. Niezależnie czy obróbka odbywa się konwencjonalnie czy komputerowo, należy zwrócić uwagę na takie parametry, jak siła, prędkość i głębokość skrawania, a także kierunek posuwu (prostopadle lub równolegle). Oprócz tego można wyróżnić obróbkę zewnętrzną (obtaczanie), jak i wewnętrzną (wytyczanie i roztaczanie).

Zastosowanie dla toczenia CNC

Zlecenia na toczenie dowolnych elementów, przede wszystkim z metalu, realizowane są na potrzeby różnego rodzaju gałęzi przemysłowych - w tym między innymi lotnictwa oraz motoryzacji. Technika pozwala na osiągnięcie niestandardowych kształtów oraz precyzyjnych wymiarów, w pełni dopasowanych do przyszłej maszynerii, w której znajdzie się element. Toczenie sprawia, że powstają komponenty o kształtach kulistych, walcowatych, a także stożkowatych. Jeżeli proces realizacji zlecenia odbywa się przy użyciu urządzeń CNC, można zauważyć znaczną oszczędność czasu oraz kosztów, przy jednoczesnej wysokiej precyzji i powtarzalności produkcyjnej.

Co oferujemy w ramach usługi toczenia?

Zakład Somet, dzięki swojemu parkowi maszynowemu jest w stanie sprawnie zrealizować projekty, przestrzegając wyznaczonych wcześniej terminów. Toczenie odbywa się przy wykorzystaniu specjalistycznych urządzeń, kontrolowanych przez specjalistów z naszego zespołu. Jesteśmy w stanie połączyć różne metody obróbki skrawaniem, aby osiągnąć dokładnie taki rezultat, jakiego Państwo oczekują. Wystarczy skontaktować się z nami i ustalić wszystkie szczegóły.

Produkcja dowolnych elementów w zakładach przemysłowych wymaga wykorzystania wysoce precyzyjnych urządzeń. Ich działanie uzależnione jest od komponentów składowych o bardzo precyzyjnej konstrukcji, których wykonanie możliwe jest jedynie poprzez zaawansowane technologicznie maszyny obróbcze. Pozwalają one na realizację między innymi takich zadań, jak toczenie, którego podejmujemy się z powodzeniem w naszym parku maszynowym pod Wrocławiem. Nasze doświadczenie w połączeniu z odpowiednim oprzyrządowaniem zapewnia doskonale rezultaty.


Cechujemy się niezawodnością oraz doskonałą jakością wykonywanych usług. Zleconą nam obróbkę CNC metali realizujemy na podstawie posiadanej przez nas dokumentacji lub materiałów dostarczonych przez Kontrahentów. Sporządzamy także dokumentacje konstrukcyjne we własnym zakresie na podstawie wzoru dostarczonego przez Klienta oraz jego oczekiwań.

Filarem naszej pracy jest wysoka jakość obrabianych elementów. Dlatego też od 2015 roku jesteśmy certyfikowani przez firmę DEKRA Certification Sp. z o.o. w zakresie zarządzania jakością zgodnie z normą ISO 9001. Certyfikat ten jest przez nas cyklicznie odnawiany i jest  zapewnieniem wysokich standardów ustalonych procesów i najwyższej jakości świadczonych usług.

Więcej o naszych certyfikatach na podstronie Certyfikaty.

Współpracujemy z działem utrzymania ruchu. Specjalizujemy się w produkcji małoseryjnej i jednostkowej. Dorabiamy części na podstawie wzorów tzw.  inżynieria odwrotna.

Posiadamy wysoce zaawansowany technologicznie park maszynowy.

Jeżeli chcecie Państwo poznać szczegóły dotyczące naszego parku maszynowego zapraszamy na podstronę Park Maszynowy.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów stałym odbiorcom oferujemy możliwość dostawy zamówionego towaru naszymi środkami transportu.

Jeżeli chcecie Państwo poznać szczegóły dotyczące naszego parku maszynowego zapraszamy na podstronę Park Maszynowy.

Filarem naszej pracy jest wysoka jakość obrabianych elementów. Dlatego też od 2015 roku jesteśmy certyfikowani przez firmę DEKRA Certification Sp. z o.o. w zakresie zarządzania jakością zgodnie z normą ISO 9001. Certyfikat ten jest przez nas cyklicznie odnawiany i jest zapewnieniem wysokich standardów ustalonych procesów i najwyższej jakości świadczonych usług.

Więcej o naszych certyfikatach na podstronie Certyfikaty.

Współpracujemy z działem utrzymania ruchu. Specjalizujemy się w produkcji małoseryjnej i jednostkowej. Dorabiamy części na podstawie wzorów tzw. inżynieria odwrotna.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów stałym odbiorcom oferujemy możliwość dostawy zamówionego towaru naszymi środkami transportu.

Zależy Ci na profesjonalnym doradztwie i wysokiej jakości obrobionych elementów metalowych?

W razie awarii chcesz aby zlecenie było wykonane w ciągu kilku godzin?
Dobrze trafiłeś! Zapraszamy do kontaktu.

Zapraszamy do galerii z naszymi realizacjami

Dotacje