Wytaczanie Wrocław

Na czym polega wytaczanie ?

Wykonanie otworu w wybranym komponencie nie wystarczy - często istotne jest dokonanie dodatkowych poprawek zwiększających funkcjonalność całości bądź po prostu zapewniających elementowi poprawne działanie w przyszłym zastosowaniu. Aby tego dokonać należy wykorzystać metodę obróbki skrawaniem znaną jako wytaczanie, dzięki której można dostosować wymiary otworu lub usunąć zbędną chropowatość, która utrudniałaby płynne działanie. Wykorzystywane są do tego najczęściej tokarki, choć można również spotkać się z warsztatami korzystającymi z dedykowanych wytaczadeł.

Obecnie wykorzystuje się trzy metody wytaczania: wykańczające, zgrubne, a także rozwiercanie. Zgodnie ze swoją nazwą, wykańczające polega na wyłącznie dostosowywania niewielkich aspektów technicznych otworu - na przykład aby zapewnić węższą tolerancję. Rozwiercanie pozwala doskonale redukować wielkość otworów, poprzez wieloostrzowe rozwiertarki. Metoda zgrubna pozwala usunąć warstwy metalu, stopniowo powiększając otwór.

Zastosowanie

Wytaczanie wykorzystywane jest najczęściej w celach wykańczających, po dokonaniu wybranej obróbki plastycznej, cieplnej lub skrawaniem. Pozwala sprawnie dopasować wielkość otworu w wybranym komponencie, zgodnie z przygotowanym projektem technicznym lub inną formą dokumentacji. Poprzez tę technikę można również zapewnić optymalną chropowatość faktury powierzchni, co później wpłynie na płynniejsze i sprawniejsze działanie całej konstrukcji. Prace postępują płynnie, sprawnie, a jednocześnie pozostają precyzyjne.

Co oferujemy?

Zakład Somet, na terenie którego znajduje się doskonale wyposażony park maszynowy, dysponuje zaawansowanymi technologicznie tokarkami, dzięki którym jesteśmy w stanie wykonać rozwiercanie, a także wytaczanie wykańczające lub zgrubne. Działamy zarówno przy użyciu maszyn konwencjonalnych, jak i sterowanych numerycznie, czyli CNC. Realizujemy zlecenia na podstawie powierzonych nam projektów technicznych, jak i tych w pełni przygotowanych przez naszą firmę.

Produkcja dowolnych elementów w zakładach przemysłowych wymaga wykorzystania wysoce precyzyjnych urządzeń. Ich działanie uzależnione jest od komponentów składowych o bardzo precyzyjnej konstrukcji, których wykonanie możliwe jest jedynie poprzez zaawansowane technologicznie maszyny obróbcze. Pozwalają one na realizację między innymi takich zadań, jak toczenie, którego podejmujemy się z powodzeniem w naszym parku maszynowym pod Wrocławiem. Nasze doświadczenie w połączeniu z odpowiednim oprzyrządowaniem zapewnia doskonale rezultaty.

Jeżeli chcecie Państwo poznać szczegóły dotyczące naszego parku maszynowego zapraszamy na podstronę Park Maszynowy.

Filarem naszej pracy jest wysoka jakość obrabianych elementów. Dlatego też od 2015 roku jesteśmy certyfikowani przez firmę DEKRA Certification Sp. z o.o. w zakresie zarządzania jakością zgodnie z normą ISO 9001. Certyfikat ten jest przez nas cyklicznie odnawiany i jest zapewnieniem wysokich standardów ustalonych procesów i najwyższej jakości świadczonych usług.

Więcej o naszych certyfikatach na podstronie Certyfikaty.

Współpracujemy z działem utrzymania ruchu. Specjalizujemy się w produkcji małoseryjnej i jednostkowej. Dorabiamy części na podstawie wzorów tzw. inżynieria odwrotna.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów stałym odbiorcom oferujemy możliwość dostawy zamówionego towaru naszymi środkami transportu.

Zależy Ci na profesjonalnym doradztwie i wysokiej jakości obrobionych elementów metalowych?

W razie awarii chcesz aby zlecenie było wykonane w ciągu kilku godzin?
Dobrze trafiłeś! Zapraszamy do kontaktu.

Zapraszamy do galerii z naszymi realizacjami

Dotacje