Obróbka skrawaniem

Na czym polega obróbka skrawaniem?

Obróbka skrawaniem Wrocław

Obróbka skrawaniem jest metodą obróbki metalu polegającą na stopniowym usuwaniu warstw materiału za pomocą narzędzi skrawających zamontowanych w obrabiarkach. Jest to rodzaj obróbki ubytkowej. Proces ten odbywa się poprzez usuwanie nadmiaru materiału tzw. naddatku. Dzięki tej metodzie możliwe jest nadanie metalowym elementom pożądanego kształtu, wykończenia powierzchni oraz odpowiedniej wielkości. Nowoczesna obróbka skrawaniem wykonywana jest dwoma metodami – standardowymi urządzeniami lub przy pomocy maszyn sterowanych numerycznie

Zastosowanie

Obróbka skrawaniem jest jedną z najbardziej znanych metod przygotowywania materiałów do produkcji silników, maszyn i pojazdów. Taki rodzaj obróbki ma zastosowanie w przypadku elementów:

  • ze stali – staliwo, stale konstrukcyjne oraz stale konstrukcyjne stopowe sprężynowe (resory), jak i stopowe przed obróbką cieplną lub odpuszczone,
  • ze stali nierdzewnej – martenzytyczne, ferrytyczne, austenityczne, a także austenityczno-ferrytyczne (typu duplex),
  • ze stali hartowanej – stale o twardości pomiędzy 45-65 HRC oraz żeliwo utwardzone ok. 400-600 HB,
  • z żeliwa,
  • z metali nieżelaznych – aluminium, miedź, mosiądz.

Co oferujemy?

Nasz profesjonalny zespół specjalistów z pełnym zaangażowaniem wytworzy dowolne elementy i perfekcyjne materiały wysokiej jakości. Oferujemy usługi dla branży maszynowej, przemysłu motoryzacyjnego, czy meblowego. Przygotowujemy elementy ze stali węglowych, nierdzewnych, mosiądzu, stopów aluminium, miedzi oraz tworzyw sztucznych.

Jeżeli chcecie Państwo poznać szczegóły dotyczące naszego parku maszynowego zapraszamy na podstronę Park Maszynowy.

Filarem naszej pracy jest wysoka jakość obrabianych elementów. Dlatego też od 2015 roku jesteśmy certyfikowani przez firmę DEKRA Certification Sp. z o.o. w zakresie zarządzania jakością zgodnie z normą ISO 9001. Certyfikat ten jest przez nas cyklicznie odnawiany i jest zapewnieniem wysokich standardów ustalonych procesów i najwyższej jakości świadczonych usług.

Więcej o naszych certyfikatach na podstronie Certyfikaty.

Współpracujemy z działem utrzymania ruchu. Specjalizujemy się w produkcji małoseryjnej i jednostkowej. Dorabiamy części na podstawie wzorów tzw. inżynieria odwrotna.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów stałym odbiorcom oferujemy możliwość dostawy zamówionego towaru naszymi środkami transportu.

Zależy Ci na profesjonalnym doradztwie i wysokiej jakości obrobionych elementów metalowych?

W razie awarii chcesz aby zlecenie było wykonane w ciągu kilku godzin?
Dobrze trafiłeś! Zapraszamy do kontaktu.

Zapraszamy do galerii z naszymi realizacjami

Dotacje