Frezowanie CNC Wrocław

Na czym polega frezowanie ?

Frezowanie jest jedną z wielu metod obróbki skrawaniem, którą można realizować zarówno przy pomocy sprzętu konwencjonalnego, jak i sterowanego numerycznie (CNC). Polega na dostosowywaniu kształtu, wymiarów oraz specyfikacji poszczególnych powierzchni do projektów technicznych. W tym celu wykorzystywana jest obrabiarka zwana frezarką - jest ona wyposażona w narzędzia wieloostrzowe, które obracając się wokół własnej osi są w stanie wykonać również dowolne wzory w materiale.

Frezowanie można podzielić na walcowe oraz kształtowe bądź na przeciwbieżne i współbieżne:

  • walcowe - krawędzie narzędzi wieloostrzowych znajdują się bezpośrednio na powierzchni walcowej,
  • kształtowe - krawędzie narzędzi wieloostrzowych znajdują się na powierzchni złożonej bryły obrotowej,
  • przeciwbieżne - ostrza poruszają się w przeciwne strony (najczęściej spotykane we frezarkach konwencjonalnych),
  • współbieżne - ostrza poruszają się w tym samym kierunku

Można również wyróżnić inne kryteria, w tym technologiczne - wówczas frezowanie dzieli się na walcowo-czołowe, czołowe, rowków i gwintów, a także toczne i profilowe.

Zastosowanie

Zastosowań frezowania jest wiele - od tych funkcjonalnych, przez wyłącznie estetyczne. Tę metodę obróbki skrawaniem można wykorzystywać zarówno na metalach, jak i drewnie. W przypadku tego naturalnego surowca często stosuje się ją w celu wykonania przykuwających wzrok wzorów na meblach i innych elementach wyposażenia. W przypadku metalu najczęściej wykorzystuje się frezowanie, aby właściwie ukształtować zębate koła, gwinty i rowki. Można również odpowiednio dopasować wielkość i kształt dowolnej powierzchni płaskiej.

Co oferujemy? Frezowanie CNC Wrocław

Chętnie zrealizujemy dla Państwa zlecenie na dowolne komponenty obrabiane przy pomocy frezarki w naszym parku maszynowym we Wrocławiu. Wykorzystując zarówno rozwiązania CNC, jak i konwencjonalne przygotujemy niezbędne części, które będą mogli Państwo wykorzystać w swoich zakładach przemysłowych, w tym między innymi w maszynach. Zlecenia przyjmujemy i wykonujemy w wyznaczonym wspólnie terminie na podstawie przedstawionych dokumentów i planów technicznych.

Wieloletnia obecność na rynku pozwoliła nam zrozumieć jakich elementów oczekują współczesne przedsiębiorstwa przemysłowe - większość z nich można wykonać przy pomocy jednej z wielu technik obróbki metalu. Doskonale w tej roli sprawdza się frezowanie, które realizujemy przy pomocy specjalistycznego sprzętu w naszym parku maszynowym pod Wrocławiem. Wykwalifikowany zespół czuwa każdego dnia nad poprawną realizacją dokumentów i projektów technicznych, przestrzegając odpowiednich norm prawnych oraz dodatkowych ustaleń pomiędzy Klientem a naszymi ekspertami.

Cechujemy się niezawodnością oraz doskonałą jakością wykonywanych usług. Zleconą nam obróbkę CNC metali realizujemy na podstawie posiadanej przez nas dokumentacji lub materiałów dostarczonych przez Kontrahentów. Sporządzamy także dokumentacje konstrukcyjne we własnym zakresie na podstawie wzoru dostarczonego przez Klienta oraz jego oczekiwań.

Filarem naszej pracy jest wysoka jakość obrabianych elementów. Dlatego też od 2015 roku jesteśmy certyfikowani przez firmę DEKRA Certification Sp. z o.o. w zakresie zarządzania jakością zgodnie z normą ISO 9001. Certyfikat ten jest przez nas cyklicznie odnawiany i jest  zapewnieniem wysokich standardów ustalonych procesów i najwyższej jakości świadczonych usług.

Więcej o naszych certyfikatach na podstronie Certyfikaty.

Współpracujemy z działem utrzymania ruchu. Specjalizujemy się w produkcji małoseryjnej i jednostkowej. Dorabiamy części na podstawie wzorów tzw.  inżynieria odwrotna.

Posiadamy wysoce zaawansowany technologicznie park maszynowy.

Jeżeli chcecie Państwo poznać szczegóły dotyczące naszego parku maszynowego zapraszamy na podstronę Park Maszynowy.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów stałym odbiorcom oferujemy możliwość dostawy zamówionego towaru naszymi środkami transportu.

Naszą specjalnością jest

Frezowanie kół zębatych

Jeżeli chcecie Państwo poznać szczegóły dotyczące naszego parku maszynowego zapraszamy na podstronę Park Maszynowy.

Filarem naszej pracy jest wysoka jakość obrabianych elementów. Dlatego też od 2015 roku jesteśmy certyfikowani przez firmę DEKRA Certification Sp. z o.o. w zakresie zarządzania jakością zgodnie z normą ISO 9001. Certyfikat ten jest przez nas cyklicznie odnawiany i jest zapewnieniem wysokich standardów ustalonych procesów i najwyższej jakości świadczonych usług.

Więcej o naszych certyfikatach na podstronie Certyfikaty.

Współpracujemy z działem utrzymania ruchu. Specjalizujemy się w produkcji małoseryjnej i jednostkowej. Dorabiamy części na podstawie wzorów tzw. inżynieria odwrotna.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów stałym odbiorcom oferujemy możliwość dostawy zamówionego towaru naszymi środkami transportu.

Zależy Ci na profesjonalnym doradztwie i wysokiej jakości obrobionych elementów metalowych?

W razie awarii chcesz aby zlecenie było wykonane w ciągu kilku godzin?
Dobrze trafiłeś! Zapraszamy do kontaktu.

Zapraszamy do galerii z naszymi realizacjami

Dotacje