Nacinanie kół zębatych Wrocław

Na czym polega nacinanie kół zębatych?

Aby wykonać nacinanie kół zębatych można skorzystać z dwóch podstawowych metod obróbki metalu:

  • Frezowania - technika polega na wykorzystaniu narzędzi wieloostrzowych w celu odpowiedniego dostosowywania kształtu wybranych elementów. Obracają się one wokół własnej osi współbieżnie lub przeciwbieżnie zapewniając pożądane rezultaty. Metodę tę można stosować zarówno przy pomocy sprzętu konwencjonalnego, jak i sterowanego numerycznie (CNC). Istnieje wiele podziałów frezowania zgodnie z kryterium technologicznym, które należy odpowiednio dobrać zgodnie z obrabianym elementem i materiałem.
  •  Dłutowania metodą Fellowsa - wykorzystując dedykowany nóż dłutowniczy (trzpieniowy, garnkowy, płaski lub z gwintem), posiadający kształt koła zębowego. Wymagane jest zastosowanie dedykowanej dłutownicy Fellowsa. Przy jej pomocy można odpowiednio naciąć komponent, aby zapewnić najwyższej jakości warianty: przedzielone wąskim kanałem, proste, śrubowe zewnętrzne, śrubowe wewnętrzne.

Zastosowanie

Niezależnie czy wykorzystane zostanie frezowanie, czy dłutowanie metodą Fellowsa można wykonać nacięcie kół o zębach skośnych, stożkowych, ślimakowych i prostych o zróżnicowanych wymiarach i grubościach. Istnieje również możliwość utworzenia profesjonalnych kół łańcuchowych. Dzięki temu powstają komponenty, które znajdą doskonałe zastosowanie w zakładach przemysłowych z każdej gałęzi przemysłu. Będzie można je wykorzystać w maszynach o zróżnicowanym przeznaczeniu, a także w zaawansowanych technologicznie urządzeniach.

Co oferujemy? Nacinanie kół zębatych Wrocław

Firma Somet już od wielu lat specjalizuje się w nacinaniu kół zębatych, co realizowane jest terminowo, a zarazem dokładnie w parku maszynowym, mieszczącym się we Wrocławiu. Naszą ofertę kierujemy przede wszystkim do Klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstw mieszczących się na terenie tego miasta, jednakże przyjmujemy również zlecenia od osób z pozostałych części Polski. Jeżeli posiadają Państwo pytania dotyczące wykorzystywanej przez nas metody, serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

Zdajemy sobie sprawę z potrzeb współczesnych przedsiębiorstw i odpowiednio dopasowujemy do nich świadczone przez nas usługi. Dlatego też wzbogaciliśmy naszą ofertę o nacinanie kół zębatych Wrocław przy pomocy takiego profesjonalnego sprzętu, jak frezarki obwiedniowe. Niezależnie od wymiarów oraz grubości komponentów jesteśmy w stanie terminowo zrealizować dowolny nakład, dbając o najwyższą jakość nawet najmniejszej części. Wszystkie prace wykonywane są w parku maszynowym Somet, który położony jest pod Wrocławiem.

Jeżeli chcecie Państwo poznać szczegóły dotyczące naszego parku maszynowego zapraszamy na podstronę Park Maszynowy.

Filarem naszej pracy jest wysoka jakość obrabianych elementów. Dlatego też od 2015 roku jesteśmy certyfikowani przez firmę DEKRA Certification Sp. z o.o. w zakresie zarządzania jakością zgodnie z normą ISO 9001. Certyfikat ten jest przez nas cyklicznie odnawiany i jest zapewnieniem wysokich standardów ustalonych procesów i najwyższej jakości świadczonych usług.

Więcej o naszych certyfikatach na podstronie Certyfikaty.

Współpracujemy z działem utrzymania ruchu. Specjalizujemy się w produkcji małoseryjnej i jednostkowej. Dorabiamy części na podstawie wzorów tzw. inżynieria odwrotna.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów stałym odbiorcom oferujemy możliwość dostawy zamówionego towaru naszymi środkami transportu.

Zależy Ci na profesjonalnym doradztwie i wysokiej jakości obrobionych elementów metalowych?

W razie awarii chcesz aby zlecenie było wykonane w ciągu kilku godzin?
Dobrze trafiłeś! Zapraszamy do kontaktu.

Zapraszamy do galerii z naszymi realizacjami

Dotacje