Frezowanie

Na czym polega
frezowanie ?

Frezowanie jest jedną z wielu metod obróbki skrawaniem, którą można realizować zarówno przy pomocy sprzętu konwencjonalnego, jak i sterowanego numerycznie (CNC). Polega na dostosowywaniu kształtu, wymiarów oraz specyfikacji poszczególnych powierzchni do projektów technicznych. W tym celu wykorzystywana jest obrabiarka zwana frezarką - jest ona wyposażona w narzędzia wieloostrzowe, które obracając się wokół własnej osi są w stanie wykonać również dowolne wzory w materiale.

Frezowanie można podzielić na walcowe oraz kształtowe bądź na przeciwbieżne i współbieżne:

  • walcowe - krawędzie narzędzi wieloostrzowych znajdują się bezpośrednio na powierzchni walcowej,
  • kształtowe - krawędzie narzędzi wieloostrzowych znajdują się na powierzchni złożonej bryły obrotowej,
  • przeciwbieżne - ostrza poruszają się w przeciwne strony (najczęściej spotykane we frezarkach konwencjonalnych),
  • współbieżne - ostrza poruszają się w tym samym kierunku

Można również wyróżnić inne kryteria, w tym technologiczne - wówczas frezowanie dzieli się na walcowo-czołowe, czołowe, rowków i gwintów, a także toczne i profilowe.

Zastosowanie

Zastosowań frezowania jest wiele - od tych funkcjonalnych, przez wyłącznie estetyczne. Tę metodę obróbki skrawaniem można wykorzystywać zarówno na metalach, jak i drewnie. W przypadku tego naturalnego surowca często stosuje się ją w celu wykonania przykuwających wzrok wzorów na meblach i innych elementach wyposażenia. W przypadku metalu najczęściej wykorzystuje się frezowanie, aby właściwie ukształtować zębate koła, gwinty i rowki. Można również odpowiednio dopasować wielkość i kształt dowolnej powierzchni płaskiej.

Co oferujemy? Frezowanie CNC Worcław

Chętnie zrealizujemy dla Państwa zlecenie na dowolne komponenty obrabiane przy pomocy frezarki w naszym parku maszynowym we Wrocławiu. Wykorzystując zarówno rozwiązania CNC, jak i konwencjonalne przygotujemy niezbędne części, które będą mogli Państwo wykorzystać w swoich zakładach przemysłowych, w tym między innymi w maszynach. Zlecenia przyjmujemy i wykonujemy w wyznaczonym wspólnie terminie na podstawie przedstawionych dokumentów i planów technicznych.

Wieloletnia obecność na rynku pozwoliła nam zrozumieć jakich elementów oczekują współczesne przedsiębiorstwa przemysłowe - większość z nich można wykonać przy pomocy jednej z wielu technik obróbki metalu. Doskonale w tej roli sprawdza się frezowanie, które realizujemy przy pomocy specjalistycznego sprzętu w naszym parku maszynowym pod Wrocławiem. Wykwalifikowany zespół czuwa każdego dnia nad poprawną realizacją dokumentów i projektów technicznych, przestrzegając odpowiednich norm prawnych oraz dodatkowych ustaleń pomiędzy Klientem a naszymi ekspertami.

Galeria

Zdjęcia naszych realizacji.

Wyślij do nas zapytanie

Skontaktuj się

[contact-form-7 id="119" title="Formularz"]