Elektrodrążenie

Na czym polega
elektrodrążenie ?

Ze względu na potrzebę zastosowania zaawansowanych technologicznie urządzeń, elektrodrążenie jest wymagającym procesem, który powinien być zawsze realizowany przez odpowiednio wykwalifikowanych pracowników. Polega na wywołaniu reakcji elektroerozyjnej pomiędzy wybranym komponentem a maszyną przeznaczoną do obróbki ubytkowej. W rezultacie zachodzi erozja spowodowana impulsowymi wyładowaniami elektrycznymi. Następuje wówczas znaczące podwyższenie temperatury, które może sięgać nawet 50 000 stopni Celsjusza.

Elektrodrążenie Wrocław

Do elektrodrążenia wykorzystuje się takie narzędzia, jak piły, drążarki, a także dedykowane szlifierki anodowo-mechaniczne. Można wyróżnić trzy podstawowe rodzaje tej techniki: drutowy, wgłębny oraz wiercenie elektroiskrowe. Każdy z nich można stosować osobno bądź wykorzystać wspólnie dla osiągnięcia pożądanego rezultatu. W przypadku wymagających komponentów, następnie wykorzystywane są również inne metody obróbki skrawaniem, takie jak frezowanie czy też toczenie.

Zastosowanie

Elektrodrążenie wykorzystywane jest najczęściej w sytuacjach, gdy obróbki skrawaniem wymaga komponent z nieregularnego materiału. Może to być między innymi stal szybkotnąca i wysokokrzemowa, a także węgliki spiekane i mosiądz. Wówczas korzystanie z innych technik jest nie tylko nieefektywne, ale również niekorzystne ekonomicznie. Często również metoda jest stosowana w celu nadania bryle niestandardowych kształtów bądź w celu zmiany wymiarów bardzo dużych powierzchni. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby również usunąć chropowatość, nadając strukturze gładkość.

Co oferujemy?

Dostosowując się do potrzeb rynku wrocławski zakład Somet oferuje Państwu dokonanie obróbki skrawaniem właśnie poprzez elektrodrążenie. Jesteśmy w stanie wykonać dla Państwa części zamienne do maszyn, a także komponenty o niestandardowych kształtach i wymiarach. Pracujemy zarówno na materiałach powierzonych, jak i własnych, korzystając z dokumentacji technicznej oraz produktów przygotowanych przez naszych Klientów, jak i przez nas. Zachęcamy do nawiązania z nami współpracy, aby otrzymać dokładnie taki komponent, jakiego Państwo oczekują.

Podejmujemy się zarówno prostych prac w zakresie obróbki skrawaniem, plastycznej i cieplnej, jak i tych znacznie bardziej skomplikowanych. Zdecydowanie należy do nich elektrodrążenie, znane również jako obróbka elektroerozyjna, którą każdego dnia wykonujemy w naszym zakładzie pod Wrocławiem. To właśnie na jego terenie znajduje się doskonale wyposażony park maszynowy, w którym można znaleźć niezbędne wyposażenie do prowadzenia tego rodzaju prac. Przybliżamy Państwu tę technikę poniżej - zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi informacjami.

Galeria

Zdjęcia naszych realizacji.

Wyślij do nas zapytanie

Skontaktuj się

[contact-form-7 id="119" title="Formularz"]