Obróbka CNC

Na czym polega
obróbka CNC ?

CNC to skrót od Computerized Numerical Control, czyli właśnie komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych. Obróbka CNC różni się od metod konwencjonalnych zastosowaniem maszyn sterowanych komputerowo, czyli wyposażone w dedykowane oprogramowanie do realizacji wybranych zadań. Pozwala to na osiągnięcie najwyższej precyzji, jednocześnie zyskując na oszczędnościach finansowych, jak i czasowych. Zanim jednak przystąpimy do realizacji elementu muszą nastąpić dwa poprzednie etapy: CAD i CAM.

Obróbka CNC Wrocław

W etapie CAD zlecony komponent zostanie szczegółowo zaprojekowany w wybranym programie komputerowym, podczas gdy w CAM projekt zostaje przesłany do maszyny, gdzie zostaje przez nią przetworzony. Dopiero wówczas można rozpocząć obróbkę elementu. Urządzenie powinno być obsługiwane przez odpowiednio wykwalifikowanego pracownika, który będzie w stanie właściwie je zaprogramować, a także podjąć właściwe działania w przypadku pojawienia się jakichkolwiek błędów.

Zastosowanie

Sterowanie numeryczne spotyka się przede wszystkim w takich maszynach, jak tokarki, frezarki oraz inne urządzenia przeznaczone do wykonywania wierceń, klejenia, piłowania, gwintowania oraz cięć w powierzchniach metalowych. Oznacza to, że można dzięki temu wykonać komponenty znajdujące zastosowanie w motoryzacji, lotnictwie oraz wielu innych gałęziach przemysłu.

Do zalet obróbki CNC należy przede wszystkim wysoka dokładność działania, a zarazem powtarzalność rezultatów - pozwala to precyzyjnie przygotować komponenty w produkcji seryjnej. Jednocześnie pozwala to zaoszczędzić pieniądze, a także z łatwością dotrzymać wyznaczonych wcześniej terminów.

Co oferujemy?

Zakład Somet pod Wrocławiem, realizuje obróbkę CNC przy pomocy frezarek oraz tokarek CNC. Każdego dnia realizujemy zlecenia na zróżnicowane elementy, według przesłanych przez Klientów gotowych projektów CAD bądź przygotowujemy własne, na bieżąco konsultując wszelkie zmiany ze Zleceniodawcami. Zapraszamy do kontaktu w celu poznania naszych możliwości.

W każdym zakładzie przemysłowym, czy też w warsztacie realizowane są różnego rodzaju zlecenia, które wymagają zastosowania specjalistycznego oprzyrządowania. To z kolei potrzebuje odpowiednich komponentów, które jesteśmy w stanie dla Państwa wykonać, co każdego dnia umożliwia nam dokonywana obróbka CNC. Stosując urządzenia sterowane komputerowo możemy przygotować w naszym wrocławskim zakładzie to, czego potrzebują Państwo najbardziej

Galeria

Zdjęcia naszych realizacji.

Wyślij do nas zapytanie

Skontaktuj się

[contact-form-7 id="119" title="Formularz"]