Nacinanie kół zębatych

Na czym polega
nacinanie kół zębatych ?

Aby wykonać nacinanie kół zębatych można skorzystać z dwóch podstawowych metod obróbki metalu:

  • Frezowania - technika polega na wykorzystaniu narzędzi wieloostrzowych w celu odpowiedniego dostosowywania kształtu wybranych elementów. Obracają się one wokół własnej osi współbieżnie lub przeciwbieżnie zapewniając pożądane rezultaty. Metodę tę można stosować zarówno przy pomocy sprzętu konwencjonalnego, jak i sterowanego numerycznie (CNC). Istnieje wiele podziałów frezowania zgodnie z kryterium technologicznym, które należy odpowiednio dobrać zgodnie z obrabianym elementem i materiałem.
  •  Dłutowania metodą Fellowsa - wykorzystując dedykowany nóż dłutowniczy (trzpieniowy, garnkowy, płaski lub z gwintem), posiadający kształt koła zębowego. Wymagane jest zastosowanie dedykowanej dłutownicy Fellowsa. Przy jej pomocy można odpowiednio naciąć komponent, aby zapewnić najwyższej jakości warianty: przedzielone wąskim kanałem, proste, śrubowe zewnętrzne, śrubowe wewnętrzne.

Zastosowanie

Niezależnie czy wykorzystane zostanie frezowanie, czy dłutowanie metodą Fellowsa można wykonać nacięcie kół o zębach skośnych, stożkowych, ślimakowych i prostych o zróżnicowanych wymiarach i grubościach. Istnieje również możliwość utworzenia profesjonalnych kół łańcuchowych. Dzięki temu powstają komponenty, które znajdą doskonałe zastosowanie w zakładach przemysłowych z każdej gałęzi przemysłu. Będzie można je wykorzystać w maszynach o zróżnicowanym przeznaczeniu, a także w zaawansowanych technologicznie urządzeniach.

Co oferujemy? Nacinanie kół zębatych Wrocław

Firma Somet już od wielu lat specjalizuje się w nacinaniu kół zębatych, co realizowane jest terminowo, a zarazem dokładnie w parku maszynowym, mieszczącym się we Wrocławiu. Naszą ofertę kierujemy przede wszystkim do Klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstw mieszczących się na terenie tego miasta, jednakże przyjmujemy również zlecenia od osób z pozostałych części Polski. Jeżeli posiadają Państwo pytania dotyczące wykorzystywanej przez nas metody, serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

Zdajemy sobie sprawę z potrzeb współczesnych przedsiębiorstw i odpowiednio dopasowujemy do nich świadczone przez nas usługi. Dlatego też wzbogaciliśmy naszą ofertę o nacinanie kół zębatych przy pomocy takiego profesjonalnego sprzętu, jak frezarki obwiedniowe. Niezależnie od wymiarów oraz grubości komponentów jesteśmy w stanie terminowo zrealizować dowolny nakład, dbając o najwyższą jakość nawet najmniejszej części. Wszystkie prace wykonywane są w parku maszynowym Somet, który położony jest pod Wrocławiem.

Galeria

Zdjęcia naszych realizacji.

Wyślij do nas zapytanie

Skontaktuj się

[contact-form-7 id="119" title="Formularz"]