Frezowanie kół zębatych

Frezowanie kół zębatych Wrocław

Frezowanie kół zębatych Wrocław

Frezowanie kół zębatych Wrocław

Frezowanie kół zębatych polega na wykorzystaniu narzędzi wieloostrzowych w celu odpowiedniego dostosowywania kształtu wybranych elementów. Obracają się one wokół własnej osi współbieżnie lub przeciwbieżnie zapewniając pożądane rezultaty. Metodę tę można stosować zarówno przy pomocy sprzętu konwencjonalnego, jak i sterowanego numerycznie (CNC). Istnieje wiele podziałów frezowania zgodnie z kryterium technologicznym, które należy odpowiednio dobrać zgodnie z obrabianym elementem i materiałem.
Nacinanie kół zębatych można uzyskać nie tylko poprzez frezowanie kół zębatych ale również poprzez dłutowanie metodą Fellowsa. Więcej o tej metodzie można poczytać na nacinanie kół zębatych.
Nasz zaawansowany technologicznie park maszynowy umożliwia nam dokładną powtarzalność komponentów, a tym samym ułatwia wykonanie długich serii produkcyjnych.
Ze względu na posiadany certyfikat jakości ISO 9001:2015 gwarantujemy najwyższy standard jakościowy wykonanych wyrobów.

Zastosowanie

Zastosowanie frezowania kół zębatych umożliwia wykonanie nacięć kół o zębach skośnych, stożkowych, ślimakowych i prostych o zróżnicowanych wymiarach i grubościach. Istnieje również możliwość utworzenia profesjonalnych kół łańcuchowych. Dzięki temu powstają komponenty, które znajdą doskonałe zastosowanie w zakładach przemysłowych z każdej gałęzi przemysłu. Będzie można je wykorzystać w maszynach o zróżnicowanym przeznaczeniu, a także w zaawansowanych technologicznie urządzeniach.

Frezowanie kół zębatych Wrocław
Frezowanie kół zębatych Wrocław

Co oferujemy?

Firma Somet już od wielu lat specjalizuje się we frezowaniu kół zębatych, co realizowane jest terminowo, a zarazem dokładnie w parku maszynowym, mieszczącym się we Wrocławiu.
Nasz park maszynowy jest wyposażony m.in. w maszyny takie jak:

  • CNC MAS 820 Obrabiarka - zakres prac ø820 L 4500 mm
  • MCU700 5-osiowe Centrum Obróbcze - zakres prac X 700 / Y 840 / Z 700 mm
  • GMB42 LAGUN Frezarka CNC 5-osiowa - zakres pracy X 4000 / Y 1250 / Z 1500 mm
  • Fermat WFT 13 Wytaczarka - zakres prac X 5000 / Y 2500 / Z 2500 mm głowica skrętna indeksowana co 0,001 stopnia
  • JSC Machine - Tool Plant ,,Krasny Borets" Szlifierka do płaszczyzn - zakres prac X 1100 / Y 400 / Z 250 mm

Naszą ofertę kierujemy przede wszystkim do Klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstw mieszczących się na terenie tego miasta, jednakże przyjmujemy również zlecenia od osób z pozostałych części Polski. Jeżeli posiadają Państwo pytania dotyczące wykorzystywanej przez nas metody, serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

Galeria

Zdjęcia naszych realizacji.

Macie Państwo pytania?